Programy

Program (software) na faktúru online

Každý fotograf, ktorý sa fotením živí, potrebuje vystaviť faktúry. Prinášam ti tip na život uľahčujúci program na faktúru online. A nie jeden, ale rovno 4. Teda až na jeden, ktorý online nie je.

Obsah článku:

  • Program na faktúru online
  • Program na faktúru – inštalovanie do PC
  • Program na faktúru online a zadarmo
  • Záver

Program na faktúru online

Nemusíš nič inštalovať ani byť obmedzený na jeden počítač. Faktúru vytvoríš na hocijakom zariadení a niektoré služby majú dokonca aj mobilnú aplikáciu. Ak ti nestačí len vytvoriť faktúru ale potrebuješ vytvárať objednávky alebo zálohové faktúry, siahni po platenom riešení. Vybral som dve služby, ktoré mám odskúšané + jednu neodskúšanú.

iKROS – Program na faktúru online

Program na faktúru online - Náhľad pracovného prostredia iKROS
Náhľad pracovného prostredia iKROS

Veľmi podarený program na faktúru od Žilinskej firmy KROS. Faktúry vieš dokonca vytvárať aj zadarmo. Od 1.12.2020 iba pre piatich obchodných partnerov. Potom treba prejsť na platenú verziu. Najnižší balíček stojí 4,10€ na mesiac.

Superfaktúra – Online fakturácia pre všetkých

Program na faktúru online - Náhľad pracovného prostredia iKROS
Náhľad pracovného prostredia Superfaktúry.

Superfaktúra bola môj prvý program na faktúru, ktorý som vyskúšal. Bol som s ňou veľmi spokojný, ale rozhodol som sa vyskúšať aj Ikros. Napísal som aj krátke porovnanie programu na faktúru Ikros vs. Superfaktúra, ktoré vyšlo na blogu minulý rok. Superfaktúra je iba v platenej verzii. Najnižší balíček začína na 4,50€ mesačne. Môžeš si ju vyskúšať na 30 dní úplne zdarma.

Fakturatik – program na faktúru – inštalovanie do PC

Pridávam aj tretí program na faktúry, na ktorý som narazil. Chcel som aby boli aspoň 3 možnosti na výber.

Fakturatik ale nie je online a treba si ho nainštalovať do počítaču. Zdarma je len pre 5 obchodných partnerov a skladových položiek. Výhodou je, že si ho zakúpiš len raz a nemusíš platiť mesačne/ročne poplatok. Navyše k tomu doživotné aktualizácie zakúpenej verzie. To už stojí za zváženie. Ak vyjde modul, ktorý tvoja verzia neobsahuje, môžeš si ho samostatne dokúpiť.

Program na faktúru online a zadarmo

Takýto program je pre teba vhodný, ak nepotrebuješ robiť veľa faktúr a zároveň chceš vyzerať profesionálne. Áno, môžeš sa pohrať s dizajnom v Exceli či Worde, ale načo strácať čas. Využi už hotové riešenia. Stačí povypĺňať údaje máš hotovo. Kedykoľvek, kdekoľvek. Môžeš si vybrať z viacerých služieb:

  • iKROS – zaradil som ho sem, lebo je do 5 obchodných partnerov zdarma
  • fakturaonline.sk – priamo na stránke vyplníš údaje a faktúra je na svete
  • faktury-online.com – okrem faktúr vieš pohodlne vytvárať dodacie listy, objednávky alebo cenové ponuky.

Ktorý program na faktúru si vybrať?

Taký, ktorý spĺňa tvoje požiadavky. Najlepšie bude, ak si vyššie spomenuté programy pozrieš bližšie a vyberieš si na základe tvojich potrieb. Google ti ich ale nájde oveľa viac. Ja som vybral len zopár.

Ak potrebuješ len raz za čas vytvárať faktúru, išiel by som do bezplatných programov. Ak ale už teraz uvažuješ nad ďalšími možnosťami, ako je napr. predaj kurzov alebo vlastný eshop, tak si vyskúšaj nejaké platené riešenie. Superfaktúru môžeš skúšať 30 dní zdarma a zistíš, či ti vyhovuje. Možno zistíš, že budeš potrebovať „masívnejší program“, ako je Money alebo Pohoda.
Držím palce pri výbere.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *