9 najdrahších kusov fotovýbavy z eshopu

Ak sa venujete fotografií trošku viac, isto viete, že fotografická výbava v lepšej kvalite nie je úplne najlacnejšia. Bežne sa ceny pohybujú v stovkách až tisícoch EUR. V tomto článku si môžete pozrieť výber najradšej techniky z eshopu.

Konkrétne 9 najdrahších produktov, ktoré si môžete kúpiť na slovenskom eshope prolaika.sk. Začnime objektívmi. Poriadny objektív dokáže spraviť rozdiel v kvalite fotiek taký veľký, že slabšie povahy môžu odpadnúť. Len neviem či z tej kvality alebo ceny.

Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL ED VR + TC800-1.25E ED

Nikon AF-S Nikkor 800mm f/5.6E FL ED VR + TC800-1.25E ED

Tento NIKON objektív s ohniskovou vzdialenosťou 800mm a telekonvertorom, ktorý ohnisko predĺži na 1000 si môžete kúpiť za vyše 20 tisíc EUR. Ak sa živíte športovou fotografiou alebo fotografovaním prírody, možno ste už po ňom pozerali. Pozrite si produkt v eshope kliknutím na tento odkaz.

Canon RF 1200mm f/8 L IS USM

Canon RF 1200mm f/8 L IS USM

Pre všetkých majiteľov fotoaparátov Canon a fanúšikom športovej či prírodnej fotografie je tu tento objektív, za ktorý dáte vyše 23 tisíc EUR. Pozrite si produkt v eshope kliknutím na tento odkaz.

Objektívy v cene nového auta už máme za sebou. Dovidíme ďaleko ale ešte k tomu treba poriadny fotoaparát. Tu máme výber najdrahšieho Nikonu a Canonu.

Nikon D6

Nikon D6

105-bodový systém AF. 105 voliteľných krížových snímačov s citlivosťou AF až do –4,5 EV. Aj to je Nikon D6, ktorý Vás podrží v každej situácii. Výrobca si zaň ale dá aj dobre zaplatiť. Tento kúsok stojí cez 7 tisíc EUR. Ak Vás zaujal, môžete si všetky parametre Nikonu D6 pozrieť na stránke predajcu.

Canon EOS 1D X Mark III

Canon EOS 1D X Mark III

Vlajková loď medzi zrkadlovkami Canon, ktorá je ideálna voľba pre fotenie športu a divokej prírody. Výrobca si ale za kvalitu nechá pekne zaplatiť. V tomto prípade je to cez 6300€. Pozrite si špecifikácie Canon EOS 1D X Mark III.

Škoda by bola, keby nemáme kde nádherné fotky vo vysokej kvalite uložiť. Tak sa pozrime aj na pamäťovú kartu.

SanDisk Extreme Pro CFexpress

SanDisk Extreme Pro CFexpress Typ B, 512 GB,1700/1400 MB/s, W/JC (183595)

512 GB karta s rýchlosťou zápisu až do 1,4GB za sekundu. Ak využijete zápis naplno, kartu zaplníte za 6 minút. Za túto rýchlosť si zaplatíte vyše 800€.

Ďalší produkt je polarizačný filter. Ten určite poznáte a možno aj používate. Vylepšíte s ním farbu oblohy, odstránite odlesky. Bežne sa ceny pohybujú v desiatkach EUR. Tento je však iný.

Nikon Kruhový polarizačný filter 112 mm II

Nikon Kruhový polarizačný filter 112 mm II

Za tento polarizačný filter od Nikonu si zaplatíte až cez 600€. Najskôr som si myslel, že sa jedná o preklep, no aj na iných eshopoch sa predáva za podobnú cenu. No čo už. za kvalitu sa platí. Ak by ste si ho chceli kúpiť, môžete tak spraviť cez tento odkaz.

Rotolight Titan X2 Standard YOKE

Poďme si teraz na scénu trochu posvietiť. Nebudem tu vypisovať všetky vlastnosti tohto svetla. Zabralo by to veľa času a dostať kým sa prescrollujete na koniec vlastností, ak Vás to prestane baviť čítať. Ak Vás ale zaujímajú, môžete si ich prečítať na stránke predajcu. No a ak by ste si ho ale chceli kúpiť, nachystajte si niečo cez 5 tisíc EUR.

Manfrotto 542ART

Na jednom stretnutí sme sa bavili o statívoch. Kamarátka má 3. Prvý – zistila, že je nanič. Druhý – ten bol lepší ako prvý. A tretí kúpila, keď prišla na to, že druhý nie je stavaný na hmotnosť jej výbavy. Posledný, ktorý jej vyhovuje stál cez 300€. Jeden som sem teda zaradil, aj keď je určený skôr na kamery. Má hmotnosť 4kg a unesie výbavu o hmotnosti až 15kg. A zaplatíte zaň cez 1500€.

Wacom MobileStudio Pro 16 i7 512GB (2. generácie)

Wacom MobileStudio Pro 16 i7 512GB (2. generácie)

Výbavu na fotenie už máme. Teraz nám zostáva už len v niečom fotky upraviť. Najčastenie sa fotograie spracovávajú na počítači či notebooku. No môžete na to využiť napríklad grafický tablet. Ak sa rozhodnete pre Wacom MobileStudio Pro 16, tak si nachystajte takmer 4 tisíc EUR.

Tak a najdrahšie produkty z eshopu prolaika.sk už máme za sebou. Vlastníte niektorý z nich?

bonus – plynový horák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.