25 nov

Miesta, kam sa bojíš ísť – rozhovor s Robom Huckom

Róbert Hucko. Ak sledujes náš krúžok, už si toto meno pravdepodobne počul. Nedávno bol u nás porozprávať o fotení zabudnutých miest. O takých miestach, na ktoré by si sa možno aj bál ísť. No nie je tradičný urbex. Prečítaj si rozhovor:

O tebe viem, že máš rád, nazvime to, historické miesta. No nie také bežne navštevované ako hrady, zámky či zrúcaniny. Prezradíš nám, aké miesta si rád pozrieš?
V posledných rokoch sú to hlavne Read More

17 apr

Začíname s fotoštúdiom II.- 10 rád a tipov na začiatok

Minule sme si predstavili nekoľko tipov, ako si pomôcť aj bez “ťažkej techniky” 🙂 Dnes vám opäť ponúkam niekoľko drobných nápadov na rôzne pomôcky a detaily, na ktoré by ste vo svojom fotoštúdiu nemali zabudnúť. Budete prekvapení, čo všetko sa vám v štúdiu okrem osvetľovacej techniky ešte môže hodiť.

Applebox vs. schodíky

U mňa sotva nájdete Read More

21 mar

Fotka ako darček – tlač fotiek

Možno si pamätáte na časy, kedy sa fotky dávali vyvolávať. Keď ste si ich chceli pozrieť, tak ich ich vybrali z krabice či z albumu. Dnes stačí otvoriť zložku v počítači a môžete si prezerať tisíce fotiek za sebou. No aj dnes existujú ľudia, ktorí chcú mať fotky nie len v počítači ale aj rukách. 

Dnes si však fotky môžete pozrieť aj inde ako na papieri. Technológia sa približujú bežným ľuďom. To čo sa niekedy vyplatilo len veľkej firme, si dnes môžete dať vytlačiť aj v počte 1ks za prijateľnú cenu. A čo to je? O tom nám napísali naši kamoši z Vrábel z firmy Komas. Read More

20 mar

5 skvelých dôvodov, prečo fotiť hviezdy

Len blázni budú vstávať o druhej v noci, baliť techniku do auta, sadať poloospalí za volant a šoférovať do odľahlých končín, aby utiekli pred svetelným smogom.

Len blázni budú pri svetle čelovky rozkladať fototechniku, nastavovať, zaostrovať, exponovať a kontrolovať, či sa im nerosí objektív.

Len blázni budú stáť nepohnuto, aby sa im nepohol foťák, drkotať zubami od zimy, zívať od nevyspatia a popíjať horúci čaj, aby nezamrzli.

Načo im to celé je ?!?! Read More

18 feb

Začíname s fotoštúdiom I.- 10 rád a tipov na začiatok

Treba niekoho pofotiť? Poznáte to – techniku už nejakú máte, hoci len klasické blesky, softboxy a statívy – všetko, čo sa dá preniesť, vyložiť, rozložiť, nafotiť, znova naložiť do auta, zase vyložiť a uskladniť kdesi v garáži, aby ste s tým najbližšie mohli znova zopakovať tú istú procedúru.

Všetci sme tak začínali – odťahovali nábytok v obývačke, aby sme si mohli vytvoriť domáce fotoštúdio. Kým k nám chodili známi a priatelia dať sa odfotiť, bola to ešte celkom sranda. Ale skúste si do vlastnej obývačky zavolať prvého foto-klienta? Ako profesionálne by ste sa asi cítili? Read More

14 jan

Najčítanejšie články v roku 2017

Dva týždne po Novom roku. Ale predsa. Privítajte zoznam najčítanejších článkov za rok 2017. 5 najčítanejších článkov za rok 2017.

1. 11. tipov na vianočný darček pre fotografa

Ak máte v rodine fotografa a neviete čo mu kúpiť na Vianoce, tak tento článok vám priniesol zopár tipov. Ideálne je ale darčeky nenápadne konzultovať, aby sa nestalo, že náhodou kúpite pamäťovú kartu s nízkou rýchlosťou zápisu. Jeho radosť bude v tomto prípade o polovicu menšia. Do ďalších Vianoc Read More

21 nov

8 tipov na fotenie v kuchyni

V kuchyni sa nachádza kopa predmetov, ktoré môžete využiť pre fotenie. Či už je to samotné jedlo, ktoré môžete zaujímavo fotiť, alebo strúhadlo na syr, ktoré použijete ako pomôcku pri fotení. 

 

Pozrite si nasledujúce krátke video s ôsmimi tipmi, ktoré oživia vaše fotografie. A to ani nemusíte fotiť v kuchyni.

 

07 nov

Ako fotiť spoločenské udalosti

Náš život je plný spoločenských udalostí. Spomienky nám ostávajú v mysli a na fotografiách. V dobe smartfónov, ktoré dokážu už asi naozaj všetko, sa zdá prítomnosť fotografa úplne zbytočná. Napriek tomu ich na spoločenských udalostiach stretávame.

 

Možno ste práve dostali ponuku Read More