18 feb

Začíname s fotoštúdiom I.- 10 rád a tipov na začiatok

Treba niekoho pofotiť? Poznáte to – techniku už nejakú máte, hoci len klasické blesky, softboxy a statívy – všetko, čo sa dá preniesť, vyložiť, rozložiť, nafotiť, znova naložiť do auta, zase vyložiť a uskladniť kdesi v garáži, aby ste s tým najbližšie mohli znova zopakovať tú istú procedúru.

Všetci sme tak začínali – odťahovali nábytok v obývačke, aby sme si mohli vytvoriť domáce fotoštúdio. Kým k nám chodili známi a priatelia dať sa odfotiť, bola to ešte celkom sranda. Ale skúste si do vlastnej obývačky zavolať prvého foto-klienta? Ako profesionálne by ste sa asi cítili? Read More

14 jan

Najčítanejšie články v roku 2017

Dva týždne po Novom roku. Ale predsa. Privítajte zoznam najčítanejších článkov za rok 2017. 5 najčítanejších článkov za rok 2017.

1. 11. tipov na vianočný darček pre fotografa

Ak máte v rodine fotografa a neviete čo mu kúpiť na Vianoce, tak tento článok vám priniesol zopár tipov. Ideálne je ale darčeky nenápadne konzultovať, aby sa nestalo, že náhodou kúpite pamäťovú kartu s nízkou rýchlosťou zápisu. Jeho radosť bude v tomto prípade o polovicu menšia. Do ďalších Vianoc Read More

21 nov

8 tipov na fotenie v kuchyni

V kuchyni sa nachádza kopa predmetov, ktoré môžete využiť pre fotenie. Či už je to samotné jedlo, ktoré môžete zaujímavo fotiť, alebo strúhadlo na syr, ktoré použijete ako pomôcku pri fotení. 

 

Pozrite si nasledujúce krátke video s ôsmimi tipmi, ktoré oživia vaše fotografie. A to ani nemusíte fotiť v kuchyni.

 

07 nov

Ako fotiť spoločenské udalosti

Náš život je plný spoločenských udalostí. Spomienky nám ostávajú v mysli a na fotografiách. V dobe smartfónov, ktoré dokážu už asi naozaj všetko, sa zdá prítomnosť fotografa úplne zbytočná. Napriek tomu ich na spoločenských udalostiach stretávame.

 

Možno ste práve dostali ponuku Read More

30 okt

Adobe Lightroom CC

Adobe stálo pred rozhodnutím ako pokračovať vo vývoji programu Lightroom. Možnosti boli dve: rozšíriť program pre širokú verejnosť alebo ho nechať ako profi program pre fotografov. A výsledok?

 

Adobe rozdelilo vývoj Lightroom na dve verzie.

 

Jedna pre širokú verejnosť a druhá pre profíkov.

 

Stará verzia dostala názov Lightroom Classic CC a nová sa volá jednoducho Lightroom CC.

Read More