Cena programov Adobe Photoshop a Lightroom

 • Pozri si porovnanie cien programu Photoshop a Lightroom v rôznych balíčkoch pre fotografov
 • Adobe ponúka svoje programy v balíčkoch, ktoré platíš ročne alebo mesačne
 • Popisy programov, ktoré sú v cene, nájdeš v druhom odstavci pod tabuľkou
Balíček
Fotografia
20GB
Balíček
Fotografia
1TB
Balíček
Lightroom
Balíček
Photoshop
Priestor v Cloude20GB1TB1TB100GB
Lightroom✔️✔️✔️✖️
Lightroom Classic✔️✔️✖️✖️
Photoshop v PC✔️✔️✖️✔️
Photoshop v Ipade✔️✔️✖️✔️
Portfolio✔️✔️✔️✔️
Spark✔️✔️✔️✔️
Fonts✔️✔️✔️✔️
Okamžité aktualizácie✔️✔️✔️✔️
Fresco✖️✖️✖️✔️
Mesačne11,99€23,99€11,99€23,99€
Ročne143,14€284,42€143,14€287,77€
ObjednaťObjednaťObjednaťObjednať

Všetky ceny sú uvedené s DPH, platia pre ročné predplatné a platia k dátumu aktualizácie článku – 17.11.2020.

Pozor na ročné predplatné balíčkov

Všetky ceny uvedené v tabuľke platia pre ročné predplatné. Môžeš ho zaplatiť naraz, alebo platiť každý mesiac menšiu čiastku. Záleží, čo ti viac vyhovuje. Ak platíš balíček mesačne a chcel by si ho zrušiť skôr, budeš musieť doplatiť čiastku, ktorá chýba do ceny jedného roka.

Príklad: V januári si si kúpil balíček Fotografia 20GB, ktorý si platíš mesačne. V septembri sa rozhodneš ukončiť ho, pretože už ho nepotrebuješ. Pri ukončovaní plánu budeš musieť doplatiť zostávajúce mesiace, teda 4×11,99€ – 47,96€.

Jedinou výnimkou je Adobe Photoshop. Môžeš si ho predplatiť aj na jeden mesiac. Avšak tu je cena vyššia. Mesačne budeš platiť 35,99€.

K balíčku dostaneš od Adobe aj ďalšie služby

Programami Photoshop a Lightroom to nekončí. Dostaneš aj ďalšie zaujímavé služby.

Adobe Spark – služba na vytváranie jednoduchých videí, príspevkov na sociálne siete a iných obrázky. Niečo podobné ako Canva.com.

Adobe Portfolio – vlastná webstránka – asi každý fotograf má dnes vlastnú webovú stránku. Jej vyrobenie niečo stojí. Web na wordpresse môže stáť 250€ a viac. Ale nájdu sa ľudia, ktorí ho spravia aj lacnejšie. K wordpressu je navyše potrebné kúpiť hosting. Vo Websupporte je to od 4,30€ mesačne. Alebo využiješ službu Vlastná webstránka, kde si web jednoducho naklikáš. Cena začína od 4,90€ mesačne. Ale s balíčkom od Adobe to máš v cene. Stránku si vieš sám naklikať a využiť pri tom už vyrobené šablóny. Z Lightroomu si fotky rovno vložíš na web.

Adobe Fonts – knižnica, v ktorej nájdeš písma od výmyslu sveta. Môžeš ich používať na svojej stránke alebo ich pomocou aplikácie Creative cloud synchronizovať s programami v počítači.

Adobe Fresco – rád maľuješ? Pomocou tohto programu môžeš premeniť svoj počítač, tablet alebo mobil na plátno. A to jednoducho pomocou najrozsiahlejšej kolekcie vektorových a rastrových štetcov na svete. Navyše s novými revolučnými dynamickými štetcami, ktoré napodobňujú prirodzené maľovanie. Je len v predplatnom Photoshopu, ale môžeš si ho kúpiť aj samostatne za 11,99€ mesačne.

Oplatí sa to?

Ako komu. Ja dávam prednosť menšej mesačnej platbe ako jednorazovej väčšej. Na alze stojí Lightroom 6 necelých 150€. Ak to porovnám s balíčkom Lightroom za 12€ mesačne, tak to oproti jednorazovému zakúpeniu licencie začnem preplácať už po roku. Lenže ku predplatnému dostanem 1TB prietoru na disku a všetky nové funkcie, ktoré dokážu prácu zefektívniť.

Ak by som si mal kúpiť HDD s takouto pamäťou, tak 1TB externý disk značky WD stojí necelých 60€. Keďže potrebujeme zálohu, treba aspoň 2. To máme 120€, čo je na necelý pol rok predplatného. Ak by si chcel zálohovať na NAS, tak najmenší na Alze je 2TB za 190€. To je skoro 3x lacnejšie ak by bolo predplatné na 2TB. Z tohto pohľadu sa absolútne neoplatí.

Lenže s balíčkom ako bonus dostanem prístup k dátam zo všetkých možných zariadení. Ak si len doma, tak externé disky sú lepšie riešenie. Ak veľa cestuješ a nechceš ich so sebou vláčiť, tak asi viac oceníš fotky v cloude a vtedy sa cena za predplatné nemusí zdať až taká vysoká. Hlavne ak si k nej pripočítaš aj vyššie spomenuté „bonusové“ služby.

Prípadne iné porovnanie: za čias fajčiarskych som na cigarety minul 30-40€ mesačne. Za to mám teraz Photoshop aj Lightroom + 1TB miesta a ešte mi aj pár drobných zostane.

Na koľko fotiek mi stačí 1TB miesta?

1 TB: približne 20 000 nespracovaných snímok z digitálnych zrkadloviek alebo 200 000 obrázkov formátu JPEG

20 GB: približne 4 000 obrázkov formátu JPEG

Ak máš ozaj veľa fotiek a aj 1TB je pre teba málo, môžeš si dokúpiť až 10TB priestoru.

Zhrnutie

Plán Lightroom – 11,99€/mes

 • Lightroom
 • 1 TB cloudového úložiska 

Plán Fotografia – 23,99€/mes

 • Lightroom 
 • Lightroom Classic
 • Photoshop 
 • 1 TB cloudového úložiska 

Plán Fotografia – 11,99€/mes

 • Lightroom 
 • Lightroom Classic 
 • Photoshop 
 • 20 GB cloudového úložiska 

Ku každej z nich získaš Adobe Spark na vytváranie videí a príspevkov na sociálne siete, Adobe Portfolio na vytvorenie vlastnej webovej stránky a knižnicu s písmami – Adobe Fonts.

Tak ako? Ideš si objednať niektorý balíček?

Toto je aktualizovaný článok zo dňa 5.júna 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.