Fotovýlety

Tipy na výlet: Slovenské vody

Okrem nádherných hradov a zrúcanín má Slovensko aj plno prekrásnych vodných nádrží a priehrad. Namiesto slaného mora tu máme Liptovskú Maru, ktorá je považovaná za slovenské more. Pozri si, ktoré Slovenské vody sa oplatí ísť pozrieť a fotiť.

Vodná nádrž Duchonka

Nachádza sa na západnom Slovensku v Považskom Ilovci. Je napájaná potokom Železnica a ma rozlohu 17 h.
V letných mesiacoch tu trávi čas mnoho dovolenkárov, ktorý obľubujú vodu a kúpanie ale aj turistov ktorý uprednostňujú pešiu chôdzu. Z Duchonky do osady Kulháň vedie náučný chodník. (Trasa dlhá 5 800 m.)
Okrem vypožičania člnkov a vodných bicyklov si prídu na svoje aj rybári či zberači húb. V blízkosti sa taktiež nachádza mnoho športových aktivít ako minigolf, tenisové kurty či volejbalové ihrisko.
Duchonka je známa aj miestnymi festivalami.

View this post on Instagram

#summertime#spätdominulosti#tobolicasi

A post shared by its_michal_ska (@its_michal_ska) on

Oravská priehrada 

Nachádza sa na severe Slovenska v rovnomennom regióne v meste Námestovo. Je súčasťou vodného diela Orava vybudovaného na sútoku Bielej a Čiernej Oravy. Pri plnom naplnení má rozlohu 35 km2.
Tisícky turistov láka najviac južná a západná časť priehrady. Je tu možnosť kúpania, jachtingu, vodných bicyklov a množstvo iných športových atrakcií. Rybári tu nájdu/ulovia mnoho druhov sladkovodných rýb.
V lete sa organizujú výpravy loďou na Slanický ostrov. Je to ostrov umenia, ktorý pozostal zo zaplavenej obce Slanica, ktorú po napustení priehrady zaplavilo.

View this post on Instagram

A post shared by Helka Kislerová (@helka_11) on

Liptovská Mara 

Nachádza sa na stredom Slovensku na Liptove pri Liptovskom Mikuláši. Je súčasťou systému priehrad Vážskej Kaskády. Jej rozloha je 27 km2.
Pod hrádzou sa nachádzajú 4 turbíny, ktoré slúžia na výrobu elektrickej energie. Na brehu priehrady sa nachádza autokemping Liptovský Trnovec. Z neho je sú možné sa vypraviť na plavbu loďou po Mare. V kempigu je možné okrem ubytovania možnosť využitia voľno časových aktivít ako napr. minigolf, volejbalové ihrisko, požičovňa člnov či vodných bicyklov. Na svoje si prídu aj deti na detskom ihrisku, ale aj rybári pri chytaní rýb.

Veľká Domaša

Nachádza sa na východnom Slovensku v okresoch Vranov nad Topľou a Stropkov. Pod nádržou Veľká Domaša sa nachádza vyrovnávacia nádrž Malá Domaša.  Rozloha Veľkej Domaše je 14,22 km2.
Na brehoch Domaše sa nachádza 5 rekreačných stredísk, ktoré ponúkajú ubytovanie, rôzne voľno časové aktivity, reštaurácie a občerstvenia. V stredisku Nová Kelča sa nachádza veľmi obľúbená umelá pláž.
V letných mesiacoch sa v okolí Domaše konajú rôzne podujatia, diskotéky a obľúbená súťaž Miss Domaša.

Zemplínska Šírava

Nachádza sa na východnom Slovensku v okresoch Michalovce a Sobrance. Rozloha Šíravy je 33 km2.
Na jej brehoch nájdeme 7 stredísk. Vhodné podmienky na kúpanie, vodné športy, rybolov, cykloturistiku či pešiu chôdzu tu láka mnoho turistov cez letné mesiace. A taktiež sa tu konajú pravidelné podujatia.

Ku ktorej vode pôjdeš fotiť najbližšie? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *